הזמנה לחתונה – NATIV Magazine

הזמנה לחתונה

(איור: ליאב צברי)

נישואים

נישואים, על פי המסורת היהודית, הם קשר קדוש בין בני אדם ואמצעי למימוש אישי וזוגי. כבר בתיאור בריאת העולם בספר בראשית כתוב: “ויאמר ה’ אלוקים, לא טוב היות האדם לבדו, אעשה לו עזר כנגדו” (ב’, יח). כלומר, האדם לבד אינו שלם, אינו יכול למלא את כל ייעודו ושאיפותיו אלא כזוג. בהמשך הפרק נאמר: “על כן יעזוב איש את אביו ואת אמו ודבק באשתו, והיו לבשר אחד” (ב’, כד).

ברית הנישואים נקראת גם “קידושין”. “דבר שהוא קדוש הוא נבחר ומורם משאר הדברים”, מסבירה שקד אופן, שמלמדת במסלול הצבאי של נתיב. “כך בחופה עונד החתן טבעת על אצבע הכלה ואומר: ‘הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל’, כלומר אני בוחר בך מכל הנשים, את המיוחדת ביותר עבורי. והאישה המתקדשת בעצם אומרת לבן זוגה, אני בוחרת בך מכל הגברים, אתה המיוחד לי”.

המטרה הראשית בחיי נישואים היא הקמת בית ומשפחה, שבהם מעניקים אהבה, מחנכים ויוצרים דור המשך טוב, חזק ויציב. מטרות נוספות הן תמיכה רגשית וחומרית לבני הזוג ובני המשפחה ונכונות לאפשר לכל אחד מהם להתקדם בדרכו. אך הבית החדש אינו מנותק מהסובב אותו. במהלך החופה, רגע לפני שבירת הכוס, נאמר המשפט: “אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני. תדבק לשוני לחכי אם לא אזכרכי, אם לא אעלה את ירושלים על ראש שמחתי” (תהילים קל”ז, ה-ו). ברגע האינטימי הפרטי הזה, מציינים גם את כלל ישראל כתזכורת לכך שהאהבה שהחתן והכלה חוגגים והבית שהם מקימים הם אמנם למענם ולמען משפחתם העתידית, אך יש באפשרותם גם להכיל ולתת לאחרים, להכניס אורחים ולהשפיע טוב על החברה כולה.

 

כתבות קשורות


להמשך התהליך ולקבלת מידע נוסף אנא מלאו את פרטיכם ואנו נשמח לחזור אליכם

התכנית מיועדת לאזרחי ישראל ותושבי קבע
NATIV Magazine
NATIV Magazine
NATIV Magazine